Loading...
Oksijen Tedavi 2020-08-09T21:58:37+00:00

Oksijen Tedavi Cildin yaşlanması sonucu savunma gücünün azalmasıyla cilt lekelerinin oluşumu hızlanmaktadır.

Cilt yaşlanması ve cilt lekelerine karşı etkili yöntemlerden biri olan oksijenterapi, önemli bir destek tedavisidir.

Yüksek basınçlı oksijenin cilde tatbik edilmesini içeren bu yöntem ile aynı zamanda tedavi edici birçok medikal kozmetik ürünün orta deriye geçişi sağlamaktadır.

Bir oksijen kondansatorü aracılığıyla 0,6 bar ile 1 bar arasındaki basınçla saf oksijen epidermisin alt tabakasına verilirken, tedavici edici aktif maddeleri basınç sayesinde yanında sürüklemesi sağlanır. Dışarıdan kremler sürerek hiçbir zaman ulaşamayacağı derinliğe, aktif maddelerin ulaşması sağlanır. Etkileri hemen görülmeye başlar ve kalıcılık süresi uzundur.

Basınçlı oksijen uygulaması sayesinde, yorgun hücrelerde yepyeni bir yaşam, ciltte canlılık, yumuşaklık ve tazelik meydana gelir.

Bu bakımlarda kullanılan özel medikal kozmetik ürünler içerisinde A, C, E vitaminleri, aloe vera bitki özü ve oksijen aktivitörlü sıvı bulunmaktadır.

Oksijen terapi cilde belirli bir basınçla uygulandığı için masaj etkisi yapar ve böylelikle kolajen ve elastin sentezini uyarır.

Hangi durumlarda kullanılır?

Cilt lekelerinin tedavisinde Kırışıklık giderilmesinde Akne oluşumunun azaltılmasında Selülit tedavisinde Uygulama süresi ne kadar sürer ve kaç seans gereklidir?

Bir seans uygulanacak tedavinin boyutuna göre değişmek üzere 45 dk ile 2 saat arasında sürmektedir.

Sorunun tipine göre de değişmek üzere 5 ile 10 seans arası bir kür tavsiye edilmektedir.

Oksijen terapi ne sağlıyor?

Cildin alt katmanlarına ulaşan oksijen metabolizmayı hızlandırır,

akne, siyah nokta oluşumu gibi sorunların azalmasına yardımcı olur.

Cildin yağ salgısını dengeler

Dokuların canlanmasına yardımcı olur

Cildin destek dokusunu oluşturan kolajen ve elastin liflerinin üretimini arttırır.

Uygulanan A, C, E vitaminlerinin antioksidan etkisi sağlanır. Cildin nem ihtiyacını sağlar Güneş ve akne izlerinin açılmasını sağlar Kırışıklıklarda azalma sağlar.

Cilt canlı, berrak ve pürüzsüz bir görünüm alır.

Ciltteki sarkma ve deformasyonların azalmasına yardımcı olur. Oksijenin yağ yakıcı özelliğinden dolayı selülit bakımlarında etkilidir.

Yan etkisi var mıdır? Oksijenin dışarıdan cilde uygulamasının hiçbir yan etkisi yoktur. Saf oksijen ve özel formüllü kozmetik ürünler, basınçlı İĞNESİZ ENJEKSİYON yöntemi ile cildin en derinlerine indirilir. Acısız ve ağrısızdır. Morarma olmaz.

Oksijen Nedir?

Cilt yaşlanması ve cilt lekelerine karşı etkili yöntemlerden biri olan oksijenterapi, önemli bir destek tedavisidir.

Blog

Uzmanlarımınız deneyimlerinden yararlanmak için bloğumuzu takip edin.

Şişli Cilt Bakim

İstanbul Avrupa Yakası cilt bakim Şişli Altın otu'ndan ("ölmez otu" olarak da anılır) çay ve yağ üretilir. Bu yağ, kozmetikte ve farklı alanlarda kullanılmaktadır. Ölü hücreleri atmaya, cildi

İLK BAHARDA CİLT BAKIMI

Cilt Bakımı İstanbul Anadolu Yakası İlk Baharın gelmesi ve güneşin yüzünü göstermesiyle ruhumuzda ve bedenimizde oluşan yenilenmeyi cildimize de yansıtmanın zamanı geldi.Kış aylarında soğuk ve kirli havanın yanı

LAZER EPİLASYON NEDİR?

LAZER EPİLASYON NEDİR?Çok uzun yıllardır kadınlar ve erkekler için estetik açıdan rahatsız edici olan vücuttaki kıllardan kurtulmak önemli bir sorun haline gelmiştir.Geçmişten bu zamana kadar kullanılan yöntemler (cımbız,

Birisi yağlı cilt mi demişti?

İstanbul Anadolu Yakası Üsküdar Cilt tipinin yağlı, kuru ya da karma olması fark etmeksizin, öncelikle düzenli cilt bakımının yapılıyor olması sağlıklı bir cilde sahip olabilmenin ilk adımıdır.Ayrıca sağlıklı

üsküdar lazer epilasyon

üsküdar lazer epilasyon Herkes farklı cilt yapılarına sahiptir. Cilt yapısını tanıyıp eksikleri gidermek adına bakım yapmak oldukça önemlidir. Böylece daha sağlıklı görünen, aydınlık ciltlere sahip olunabilir. Cildin eksiklerini

Taksim Masaj | şişli güzellik salonu | Bakırköy Masaj | Taksim Spa Nişantaşı cilt bakımı cilt bakımı | lazer epilasyon | şişli güzellik merkezi |