Neden Microblading Kaş Kontürü Uygulaması Yaptırmalıyım?

Neden Microblading Kaş Kontürü Uygulaması Yaptırmalıyım?
Herkese merhaba, kaşlar yüzün en önemli odak noktalarından biridir.
Bugünlerde kaşlarınızı geliştirmenin birçok yolu olmasının yanında mikroblading yönteminin yarattığı ince ve tüy benzeri efekt, kesinlikle şu anda en popüler kaş şekillendirme işlemlerinden biridir. Aynı zamanda en doğalı.
Kaş kalemleri, jeller, pigmentler, şablonlar ve dövmeler: Bugünlerde kaşlarınızı geliştirmenin birçok yolu olmasının yanında mikroblading yönteminin yarattığı ince ve tüy benzeri efekt, kesinlikle şu anda en popüler kaş şekillendirme işlemlerinden biridir. şişli cilt bakim Aynı zamanda en doğalı.
Microblading Kaş Kontürü, mükemmel kaşları elde etmenin kolay ve acısız bir yolu olduğu için dünya çapında hızla yayılan popüler bir uygulama haline gelmiştir. Birçok güzellik uzmanının dediği gibi aslında yarı kalıcı makyaj da diyebiliriz. Daha önce duymuş olabileceğiniz diğer pek çok yöntemin aksine, kesintisiz ve doğal bir görünüm yaratır. Bu uygulamada geleneksel dövme iğneleri yerine bu işlem için üretilmiş özel microblading kalemi kullanılır.
Microblading Nasıl Uygulanır?
Temel işlemlere başlamadan önce ilk adım tasarımdır.
Bu adımda kaşın alabileceği farklı kombinasyonlarda tasarım ve renk belirlenip kişinin beğenisine sunulur. Microblading tekniği adeta benzersizdir çünkü burada mümkün olan en yüksek hassasiyeti sağlayan mini bıçaklar kullanılır. Bıçak kalemi, cildiniz için zararsız olan doğal pigmentlerle doludur. Renk cildinizin yüzeyine nüfuz eder, ancak klasik bir dövmede olduğu gibi daha derin katmanlara girmez. Pigmentin uzun süre taze kalmasının nedeni budur, ancak sonunda bir veya iki yıl içerisinde kaybolmaya yüz tutabilir.
Prosedür çok titizdir ve tamamlanması ortalama bir saat sürer.
İlk adım, çıkarılabilir bir kalemle cildiniz üzerinde ayrıntılı bir çizim yapmaktır. Tasarım konusunda müdahil olabileceğiniz, istediğiniz şekli ve stili önerebileceğiniz yer burasıdır. Uzman kişi her ne kadar yüz ve alın yapınıza veya saçlarınıza uyumlu olacağını düşündüğü düzeltmeler yapsa da gerekli olduğunu düşündüğünüz herhangi bir düzeltmeyi de hemen işlem esnasında yaptırabilirsiniz.
Bundan sonra, tüm kaş bölgesi sizi gerçek prosedüre hazırlamak için bir uyuşturucu kremle hazırlık başlamıştır. Son ve en önemli adım, bir microblading kalemi kullanarak ince çizgiler çizmektir. Hafif bir rahatsızlık hissedebilirsiniz, ancak işlem acı verici değildir. Bölgeye özel tıbbi krem sürülür ve acı hissi en aza indirilir.
Bu uygulamalar iki ana işlem altında toplanır:
Kıl Tekniği Kaş: Kaş bölgesinin üst tabakasında kıl görünümlü çizgilerdir. Yüzeysel olan ve 1 saat süren bu işlemde herhangi bir cihaz kullanılmaz. Kalıcılık süresi 6-12 ay arasındadır.
Pudralama Tekniği: Kıl tekniğine göre daha yoğun kaşlar elde edebilirsiniz. Kısaca kaş kalemi ile hafifçe boyama işlemine tabi tutulmuş kaşlar diyebiliriz. 1 saat sürmek ile beraber 9-12 ay arasında bir kalıcılık elde edilir. ,

Microblading ne kadar kalıcı?

En çok merak edilen sorulardan birisi de, işlemin ne kadar süre kalıcı olduğudur. Ortalama kalıcılık süresi 1 sene olarak söylenir; ancak bu süre işlem derinliğine, kullanılan pigmentin kalitesine ve kişinin cilt tipine bağlı olarak değişir. Yağlı cilt tiplerinde kalıcılık süresi daha kısa olurken, kuru cilt tiplerinde bu süre daha uzun olabilmektedir. Bu süre sonunda yapılan işlem solarak kaybolur.

Kaş rengi ne zaman oturur?

Uygulama için seçilen renge bağlı olarak hemen işlem sonrasında kaşlarınızın görüntüsü biraz koyu olabilir. Ne zaman açılır ve iyileşir diye merak etmeyin 1 – 2 hafta içerisinde renk açılacak ve doğallaşacaktır. Bu süre içerisinde gerekli olan bakımlarınızı yapmayı ihmal etmeyin.

İşlem sonrası ne yapılmalı?

Kaşlarınızın uzun süre doğal görünümde kalması için işlem sonrası kaş bakımı önemlidir.

İşlem sonrası üç gün kaşlarınızı su temasından mümkün olduğu kadar uzak tutun. Duş almadan önce kaşlarınızın üzerine vazelin ile ince bir tabaka oluşturun ve su temasını en aza indirin. İşlem sonrasında pigment renginde bir değişiklik olmaması için, sadece vazelin veya balmumu içerikli kremler kullanın.

2021-04-24T07:57:29+00:00

Leave A Comment

Taksim Masaj | şişli güzellik salonu | Bakırköy Masaj | Taksim Spa Nişantaşı cilt bakımı cilt bakımı | lazer epilasyon | şişli güzellik merkezi |