Birisi yağlı cilt mi demişti?

İstanbul Anadolu Yakası Üsküdar Cilt tipinin yağlı, kuru ya da karma olması fark etmeksizin, öncelikle düzenli cilt bakımının yapılıyor olması sağlıklı bir cilde sahip olabilmenin ilk adımıdır.
Ayrıca sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olabilmek için mutlaka cilt üzerinde bulunan makyaj temizlenmeli ve cilt tipine uygun bakım ürünleri kullanılmalıdır.
Cilt tipine uygun ürünler kullanabilmek için de öncelikli olarak cilt tipini doğru biliyor olmak gerekmektedir.

Cilt tipleri arasında en çok bakım isteyen, günlük hayat içerisinde de kişileri en çok zorlayan, akneye ve siyah noktaya gösterdiği eğilimi ile de kişileri çok üzen bir cilt tipidir, yağlı cilt.
Yetişkinlik dönemine geçiş yapana kadar cilt tipi tam oturmaz bu nedenle karma olarak nitelendirilebilir. Ama cilt tipinin oturmaya başladığı ergenlik döneminde birçok kişide cilt yağlanması problemi görülür.

Cilt tipinize uygun ürünleri kullanmalı ve cildinizi içeriden de besleyerek sağlıklı beslenmeli, bol su tüketmelisiniz. Aynı zamanda düzenli olarak yapacağınız peeling gibi cilt bakımları da cildinizdeki yağ dengesinin korunmasını sağlayarak size kolaylık sunacaktır.

Cilt üzerinde cildin doğal kremini, yağ ve ter bezlerinin salgıları ile oluşturan bir örtü bulunmaktadır. Cilt üzerinde doğal yollardan oluşan bu tabaka aynı zamanda cildi, çevre kirliliğinden ve alerjik risklerden korumak amacıyla oluşmaktadır. Bu tabakayı, hormonal değişiklikler, stres, çevresel kirlilik ile yağlı ve baharatlı gıdalar tüketmek tetiklemektedir.
Cilt üzerinde yağın açıldığı yer ise gözeneklerdir ve gözeneklerin dış etkenlere bağlı olarak tıkanması sonucunda yağ salgısı çıkamamakta ve sivilce oluşumu başlamaktadır.
Yağlı ciltlere dair bilinen bir diğer yanlış kanı ise, cildin hâlihazırda yağlı olduğu için nemlendirici ürünlere ihtiyaç duymadığıdır. Oysa istisnasız her cilt nem takviyesine ihtiyaç duyar.
Yağ ifrazatının yavaşlatılması adına ciltte bulunan su miktarını arttırmak gerekmektedir.

Yağlı ciltler için hazırlanan yüz maskelerinin büyük çoğunluğu siyah nokta oluşumunu önlemeye, cildi sıkılaştırmaya ve gözenekleri arındırmaya yöneliktir. Haftada 1-3 kez kullanabileceğiniz yüz maskeleri ile cildinizin yenilenme sürecini hızlandırabilir, daha etkili bir cilt temizliği yapabilirsiniz.
Siz de ESTEATİ GÜZELLİK SALON’UNDA yer alan ve yağlı ciltlerin kullanımına uygun bakım ürünleri arasından favorilerinizi kolaylıkla belirleyebilir, cilt bakım rutininizi çok daha etkili ve keyifli bir sürece dönüştürebilirsiniz.

2021-08-05T09:28:39+00:00

Leave A Comment

Taksim Masaj | şişli güzellik salonu | Bakırköy Masaj | Taksim Spa <