Loading...
Aquafacial 2020-07-21T16:06:15+00:00

AQUAFACIAL NEDİR?

Aquafacial cildin yenilenmesi konusunda günümüz teknolojisi kullanılarak yapılan cilt bakımıdır. 

Cildin özellikle yüz bölgesinin derinlemesine temizlenir.

Aquafacial uygulamasında cildin derinlerine İnen yağ ve makyaj kalıntıları özel bir işlemle temizlenir, cilt nefes alır ,dolayısıyla bu uygulama yüzün nefes almasını gençleşmesini sıkılaşmasını ve buna bağlı olarak da kırışıklık,lekelerin önlenmesini sağlar.

Uygulama sırasında ağrı ya da yanma hissedilmemesi, lazer ya da radyofrekans işlemleri gibi bir iyileşme evresi gerektirmez

Yaşadığımız dünyanın yoğun şartları ve koşuşturmaları içinde birçok kılık kıyafet ve makyaj konusuna özen gösterirken genellikle cilt ihmal edilir. Uygulamanın hemen ardından ciltte parlaklık ve canlılık belirtileri ortaya çıkar ve bu etkiler uzun süre devam eder. Aquafacial uygulaması cilde hak ettiği özenin gösterilmesidir.

Aquafacial Nasıl Uygulanır?

Aquafacial  cildin derinlemesine temizliğini yaparken aynı zamanda mikrodermabrazyon biçiminde yani peeling yaparak cildi temizler.

Aynı zamanda soyma işlemini gerçekleştirir.  Bu yöntem önce derin bir temizlik yapar ve ardından peeling ile aşındırarak cildi bütün kalıntılardan temizler.

Derinlemesine temizlenen cilt işlemden sonra antioksidan ve gençleştirici özel serumlarla yıkanır ve yapılan uygulamanın çok daha etkili olması sağlanır.  ciltteki güneşin oluşturduğu hasarları siyah noktaları geniş gözenekleri akne ve sivilceleri,  buna bağlı olarak da akne ve sivilce lekelerini tamamen ciltten arındırır.

Aquafacial her yaş ve her cilt için uygun bir işlemdir ve cilt için son derece faydalıdır.  Bu uygulama ile cilt yalnızca nemlenmez aynı zamanda cildin uzun vadede onarılmasını ve korunmasını da sağlar.

Aquafacial Uygulaması;

Aquafacial son derece hızlı bir biçimde gerçekleştirilen işlemlerden biridir.  Bir seansı yaklaşık olarak 30 dakika gibi bir sürede tamamlanır.

Cilde hiçbir zararı olmadığı gibi işlemden hemen sonra rahatlama ve yatışma hissedilir.

İşlemden hemen sonra kişi günlük hayatına dönebilir,hangi zamanda

İşlemden sonra yanma hissi asla hissedilmez.

Kızarıklık ve tahriş oluşmaz.

Aquafacial uygulamasının en büyük avantajı sonuçlarının işlemden hemen sonra görülmesidir.

İlk seanstan sonra dahi cildin ışıltısı gözle görülür şekilde fark edilir durumdadır.  Aynı zamanda ciltteki nemin bir hafta daha kendini koruma özelliği vardır.

Aquafacialuygulamasında siyah noktalar beyaz noktalar tamamen temizlenir.  Ciltte sivilce veya akne varsa bunlar iyileşir.

Aynı zamanda güneşten kaynaklı lekeler tamamen ortadan kalkar.  Gözenekler temizlenir ve sıkılaşır.  Ayrıca ciltte çizgi ve kırışıklıklar ortadan kalkar.

Aquafacial Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Aquafacial cilt temizleme işleminin avantajları saymakla bitirilemez.  Öncelikle kullanılan serumlar farklı cilt sorunlarını ortadan kaldırmaya yönelik serumlardır.  Aynı zamanda uzun vadeli ve cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olan serumdur.  İşlem olarak siyah noktaların ve beyaz noktaların temizlenmesi kırışıklıkların açılması özellikle kuru ve hassas ciltlerin toparlanması pigmentasyon sorunu olarak bilinen güneş lekelerinin tamamen ortadan kaldırılmasını sağlaması en büyük avantajlardan biridir.  Belli aralıklarla Aquafacial uygulamasını yaptırmak cildin uzun vadede daha geç yaşlanmasını ve sağlıklı bir cildin sürekliliğini sağlar.

Aquafacial Kimlere Uygulanabilir?

Aquafacial uygulamasının en büyük özelliği bütün cilt tiplerine uygulanabilir olmasıdır.  Özellikle orta yaşın üstünde oluşmaya başlayan yaşlanma belirtileri kuru ve hassas ciltlerde özellikle çok daha başarılı sonuç verir.

Uygulamadan sonra deri altında kolajen tetiklendiği için cildin uzun süre genç kalması sağlanır.  Hassas ve kuru ciltlerde tahriş ve kızarıklık gibi sorunlar oluşmaz.

Var olan kızarıklıkları da tamamen ortadan kalkar.

Aquafacial uygulamasında hiçbir yaş sınırlaması olmadığı gibi bütün cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabilen bir tedavidir.

Aquafacial Kaç Seans Uygulanmalı?

Aquafacial uygulaması yeni nesil gelişmiş teknolojik cihazla gerçekleştirilen bir işlemdir.  Hydrafacial tedavisinin etkili ve başarılı olabilmesinin temel koşullarından biri bir hafta arayla 4 ve 6 seanslık kür olarak yaptırmaktır. Çünkü yapılan işlemde sonucun uzun vadede korunması önemlidir.  Cildin ihtiyacı olan canlılık ve sağlıklı bir cilt yapısı doğru seans kürleri ile yapılmasından geçer

Aquafacial uygulaması  cildin derinlemesine temizlenmesi yenilenmesi ve nemlendirilmesi şeklinde uygulanır.

Aynı zamanda antioksidan korumayı da gerçekleştirir.  Seans sayıları cildin ihtiyacına göre değişiklik gösterebilir.  Bazı ciltlerde tek seansta etkili olurken bazı ciltlerde birden fazla seans uygulamak gerekebilir.

Aquafacial uygulaması hangi durumlarda faydalıdır?

 • Genel cilt bakımı
 • İnce kırışıklıkların giderilmesi
 • Yağlı-akneli ciltlerin temizliği
 • Kuru ciltlerde nem dengesinin sağlanması
 • Siyah nokta temizliği
 • Genişlemiş gözeneklerin tedavisi
 • Cilt kalitesinin arttırılması
 • Mat ciltlerin tedavisi
 • Güneş lekelerinin tedavisi
 • Lenf dolaşımına bağlı yüz ödeminin giderilmesi
 • Kısmi lifting etkisi
Taksim Masaj | şişli güzellik salonu | Bakırköy Masaj | Taksim Spa <